#בדיקה #Image2 #Image3

סוככי כבלים

סוככי כבלים מאפשרים הצללה והגנה על אזורים גדולים במיוחד והם מציעים תפעול פשוט וקל. מנגנון הפעולה של סוכך כבלים הוא פשוט מאוד וכולל למעשה מתיחת כבלי נירוסטה מיוחדים על פני השטח שאותו רוצים לכסות ופריסת בד ההצללה על גבי הכבלים בתצורות שונות ובאמצעות מערכות תפעול שונות. סוככי המרכז מציעה ללקוחותיה הפרטיים והעסקיים סוככי כבלים במגוון סוגים וסגנונות עיצוב, החל בפתרונות צל פשוטים וגדולים מאוד ועד סוככים מעוצבים וממונעים.

סוכך כבלים בסגנון רומאי

סגנון נפוץ מאוד של סוככי כבלים הוא הסוכך הרומאי, סוככים אלו משמשים להצללה מעל בריכות, שטחים מסחריים גדולים, מרפסות, משטחי פטיו, רחבות ציבוריות ועוד. זהו סוכך שכולל מערכת כבלים המתוחה לאורך האזור הרלבנטי ומלבני בד ארוכים המחוברים זה לזה. באמצעות מערכות ידניות יעילות או מנועים חשמליים ניתן למתוח את הבד למיקום הרצוי או לקפל אותו. במצב סגור, סוככי כבלים אלו פשוט מזיזים את הבד אחורה ורק הכבלים נשארים גלויים, במצב פתוח מלא מתקבל מראה גלי מרהיב של יריעות הבד וצל יעיל במיוחד.

ניתן להשתמש במגוון סוגי בדים לטובת סוככי כבלים בסגנון רומאי, החל ברשתות צל פשוטות ועד בדי דרלון או PVC מתקדמים שכוללים ציפויים מיוחדים לסינון קרינת UV ולהגנה מפני נזקי החשיפה לשמש ולאוויר. ההתקנה של סוכך כבלים כזה היא פשוטה במיוחד ומציעה אמינות ונוחות שימוש טובות. סוככי המרכז מציעים אפשרויות רבות ואיכותיות ליישום פתרון הצללה זה.

סוככי כבלים אחרים

מעבר לפתרון הפופולארי והאלגנטי של סוככי כבלים בסגנון רומאי, ניתן להתקין סוככים על בסיס מערכת כבלים אך בסגנון שונה, מהודר או פשוט. שיטת היישום הנפוצה  והנוספת היא בניית מסגרת מכבלים ומערכת כבלים תומכים - בהתאם לשטח ולצורה הרצויה על ידי הלקוח. לאחר מכן פשוט מותחים על הכבלים בדי הצללה או רשתות צל ומחזקים בעזרת ציוד מקצועי מתאים. במרבית המקרים הללו מדובר על סוככי כבלים שלא ניתן לפתוח ולסגור בעזרת מנגנוני גלילה ידניים או ממונעים אלא הם קבועים לכל התקופה בה הלקוח זקוק לצל והגנה. מתאימים במיוחד לאירועים, מסעדות ובתי קפה, פעילויות ציבוריות וכדומה. גם במקרה זה של סוככי כבלים, ניתן לבחור רשתות צל פשוטות ברמות סינון קרינה שונה ועד בדים אטומים לגשם ולקרינת שמש.

על פי רוב - לא עמידים לרוחות

במרבית המקרים של סוככי כבלים זהו לא פיתרון הצללה שעמיד בפני רוחות חזקות. במיוחד לגבי סוככים בסגנון רומאי אך גם למערכות הקבועות יותר. רוח חזקה בשילוב מערכת כבלים יוצרת מעין מפרש שעשוי לקרוע את הבד.