דקים

דקים – ברוכים הבאים לחיים הטובים

אין כל הפתעה בעובדה כי התקנת דקים מעץ בגינת הבית, אם כמרפסות, אם כמשטחים ייעודיים הצמודים לבית ואם כחלק ממערך שבילים ו/או/מדרגות שימושי ודקורטיבי, הפכה אופנת עיצוב חוץ פופולרית ונפוצה ביותר בישראל בשנים האחרונות. בניית דקים מאפשרת לבעליהם הגדלה של השטח המנוצל על ידי בני ובנות הבית לשהייה ובילוי, ומאפשרת שילוב אופטימלי בין הרצון להיות בחוץ לבין הנוחות שבשטח בר טיפוח וניקוי שיכול להפוך משטח מרוהט ומקורה. בשוק הגדל והולך של דקים, מציעה חברת סוככי המרכז קשת רחבה וגדולה במיוחד של פתרונות בתחום, כולל רצפות עץ מוגבהות לרחבות ומשטחי חוץ ליישומים שונים.

דקים – חומרי הגלם המומלצים

בין סוגי העץ בהם נעשה שימוש לבניית דקים, הזוכים להמלצתם של מומחי חברת סוככי המרכז, ניתן למנות את האורן הפיני בעל המראה והחוסן הטבעיים וכמובן גם מגוון של עצים טרופיים –איפאה, טיק, אירוקו, קאמארו ואחרים - להם תכונות משותפות של משקל סגולי גבוה ויכולת עמידות מרשימה בתנאי מזג אוויר קשים ומתחלפים. יתרונו הגדול של העץ הוא בחוסנו וכמובן במראהו הטבעי הבלתי ניתן לשחזור. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי דקים מעץ טבעי חייבים בתחזוק על בסיס שנתי כדי להבטיח שישתמרו במצב מעולה.
בנוסף לאפשרות בניית דקים מעץ טבעי ומלא, קיימים כיום בשוק תחליפים סינטטיים מעולים. המדובר בשימוש אקולוגי מחומרים ממוחזרים המתאפיינים במראה דמוי טבעי בגוונים שונים ורבים. היתרונות הגלומים בשימוש בדקים סינטטיים הם תהליכי הבקרה שעוברים המוצרים מראש במפעל המייצר, במראה האחיד המועדף על חלק מלקוחות סוככי המרכז ובכך שצבעם נוטה פחות להשתנות כתוצאה מחשיפה לשמש. דקים מלאכותיים דורשים פחות תחזוקה והם קלים יותר לניקוי.

מעט על עיצוב דקים וסביבתם

האפשרות להניח את קורות העץ מהן נבנים דקים בכיוון אורכי או רוחבי, מאפשרת יצירת גיוון ויזואלי שמשמעותו תצורה סופית שונה. בנוסף, ישנם מי שמעדיפים "לשחק" באופנים שונים עם קורות העץ וליצור דקים בעלי דוגמאות מקוריות. אפשרויות עיצוב נוספות תלויות בגובה הדק הרצוי, בבסיס הנבחר עבורו וכמובן בבנייה משלימה של גדרות, מדרגות, מעקות או אלמנטים קישוטיים תוצרי עץ. ניתן לשמור על מראה אחיד של סוג העץ הנבחר גם בבנייה המשלימה, או לחלופין לשלב, למשל, גדרות במבוק, מתכת או חומרים פלסטיים מתקדמים, באופן שייתן מענה מושלם לצרכים שלכם ובנוסף יהווה אלמנט עיצובי מעניין ומקורי. בכל אלה תסייע לכם חברת סוככי המרכז בשלב התכנון ובחירת החומרים, כך שתוכלו לבחור את הפתרונות המתאימים לכם ביותר מבין השפע האינסופי של רעיונות יצירתיים ועיצוביים שהתחום מאפשר.